Mandala dünyam


MANDALA SİPARİŞLERİNİZ İÇİN E-MAIL' LERİNİZİ BEKLİYORUZ
Mandala Nedir?
Kırk bin yıl öncesine dayanan Mandala, yaşama çekilmek istenen şeyleri elde etmek amacıyla mağara duvarlarına çizilen daire içine alınmış resimlerde görüldü.
“Manda” Enerji/Öz, “La” Kap, Mandala’ya özetle; Enerjiyi tutan, saklayan kap diyebiliriz. Sanskritçe kökenli bir sözcüktür. Dolayısıyla tüm mandala desenleri dairesel bir form içindedir. Daire, bütünlüğü simgeler. Bir ucu sonsuza, diğeri de bedenimiz ve aklımıza kadar uzanır.Bundan yola çıkarsak eğer üzerinizde taşıdığınız her mandala size istediğiniz şeyi yaşantınıza çekmenizde mıknatıs görevi görür, sağlık, mutluluk, huzur ve bolluk bilinci hep sizinle kalır.

Mandalanın dünyayı sembolize eden bu kozmik deseni bize sonsuzla olan ilişkimizi hatırlatır. Meditasyon yapan kişiye destek olan Mandala, dünyadaki erkek ve kadının simgesidir. Hem maddesel hem manevi gerçekleri tanımlayan Mandala, hayatın tüm yönlerinde görülür. Dünya, güneş ve ay dediğimiz gökyüzüne ait dairelerde olduğu kadar arkadaş, aile ve topluluk gibi kavramsal öğelerde de yer alır.

Mandalayı farketmek; içimize dönebilmemiz için bir yol açmanın yanı sıra hayat amacımızı bile değiştirebilme gizilgücünü bize sunmaktadır.

Nasıl Kullanacaksınız

Yaptığınız ya da yaptırdığınız  bir konu ile ilgili mandalanın karşısında ona bakarak 5-10 dk lık meditasyon yapılmalıHiç yorum yok:

Yorum Gönder